SPIS TREŚCI
Streszczenie 4
Wstęp 6
1. Problematyka form gimnastyczno -tanecznych w świetle literatury 8
1.1. Muzyka a formy ruchu 8
1.2. Gimnastyka artystyczna-artyzm i estetyka ruchu 11
1.3. Gimnastyka jazzowa-policentryzm, izolacja, polimetria ruchu 14
1.4. Aerobik- dynamika ruchu 17
1.5. Step reebok intensywność ruchu 21
1.6. Taniec-ekspresja, plastyka ruchu 25
2. Cele, pytania badawcze, hipotezy 31
3. Materiał i metody badań 33
3.1. Charakterystyka materiału badawczego 33
3.2. Metody badań 35
4. Wyniki i analiza materiału badawczego 37
5. Podsumowanie 59
6. Bibliografia 60
7. Załączniki 62
Za cel mojej pracy obrałam zbadanie zainteresowania formami gimnastyczno – tanecznymi kobiet pracujących w Sądzie Najwyższym.
W pierwszym rozdziale omówiłam poszczególne formy gimnastyczno taneczne. Starałam się przedstawię walory i zalety, jakie wiążą się z uczestniczeniem w tych formach ruchowych oraz ich wpływ na organizm ludzki. W następnym rozdziale przedstawiam cel moich badań, pytania badawcze oraz hipotezy badawcze. W mojej pracy wykorzystałam podstawową techniką badawczą, jaka jest ankieta.
Uzyskane wyniki badań poddałam szczegółowej analizie i zaprezentowałam w tabelkach i diagramach.
Liczba stron | 64 |
Nazwa Szkoły Wyższej | Wyższa Szkoła Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie |
Rodzaj pracy | magisterska |
Rok oddania | 2005 |
Wstęp
Formy gimnastyczno-taneczne są jednym z najpopularniejszych sposobów na poprawę zdrowia i samopoczucia. W ostatnich latach zauważa się wzrost zainteresowania tymi formami wśród kobiet pracujących w Sądzie Najwyższym. Celem niniejszej pracy dyplomowej jest zbadanie, w jakim stopniu formy gimnastyczno-taneczne są obecne w życiu kobiet pracujących w Sądzie Najwyższym oraz jakie korzyści one przynoszą.
Do badania zostanie wykorzystana metoda ankietowa, w której uczestniczyć będzie grupa kobiet pracujących w Sądzie Najwyższym. W wyniku badania będzie można uzyskać informacje na temat częstotliwości uprawiania form gimnastyczno-tanecznych, rodzaju wybranej formy, czasu poświęcanego na ćwiczenia oraz korzyści, jakie te formy przynoszą.
Wyniki badania pozwolą na uzyskanie cennych informacji na temat zainteresowania formami gimnastyczno-tanecznymi wśród kobiet pracujących w Sądzie Najwyższym oraz na określenie, jak ważne są one dla ich zdrowia i samopoczucia. Wiedza ta może być przydatna dla organizatorów zajęć sportowych oraz dla osób odpowiedzialnych za opiekę nad zdrowiem pracowników w Sądzie Najwyższym.